Zajęcia terapeutyczne dla pacjentów onkologicznych, to cykliczne spotkania z pacjentami na oddziale onkologicznym w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim oraz w hostelach: w Spale i Mirmedzie. W hostelach przebywają pacjenci nie wymagający pełnej hospitalizacji.

Terapia zajęciowa, to swoistego rodzaju forma leczenia, rehabilitacji, która polega na pobudzeniu potencjału twórczego w człowieku. Zajęcia mają na celu poprawę jakości życia chorego. Praca w grupie pozwoli na szybszy powrót do społeczności po zakończonym leczeniu. Uczestnicy zajęć z przyjemnością tworzą piękne dzieła.

Wielką satysfakcję sprawia nam radość pacjentów uczestniczących w zajęciach.

Zajęcia terapeutyczne nie mogłyby się odbywać bez udziału wielu wspaniałych osób, m.in. wolontariuszy Fundacji Nu-Med oraz Pani Iwony, która z wykształcenia jest terapeutką zajęciową.

Bardzo dziękujemy za chęć niesienia pomocy innym!

Grafik zajęć:

– W każdy 1 i 3 wtorek miesiąca od godziny 16:00-18:00 zajęcia odbywają się na świetlicy szpitalnej w SSO NUMED

– W każdy 2 i 4 wtorek miesiąca w godzinach 16:00-18:00 zajęcia odbywają się w hostelu w Spale

– W każdą 1 i 3 środę miesiąca w godzinach 16:00-18:00 zajęcia są zaplanowane w hostelu Mirmed