44 786 81 49 fundacja@nu-med.pl Pn. - Pt: 8.00-16.00

Programy profilaktyczne

Programy profilaktyczne realizowane w NU-MED

Partner Fundacji NU-MED, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, obecnie realizuje dwa programy profilaktyczne:

• Zapobiegaj i działaj z głową – Regionalny Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi
    – NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Tomaszów Mazowiecki.
  • Program Wczesnego Wykrywania Nowotworów Płuc – edycja 2018

Program Profilaktyczny „ZAPOBIEGAJ i DZIAŁAJ Z GŁOWĄ”

Partner Fundacji NU-MED, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim otrzymało dofinansowanie projektu pt. „ZAPOBIEGAJ I DZIAŁAJ Z GŁOWĄ” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany na terenie 3 województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego przez trzy lata – od lipca 2017 r. do czerwca 2020 r.

Uczestnicy programu: Program jest adresowany do osób w wieku aktywności zawodowej (40-65 lat) z grupy podwyższonego ryzyka (wieloletni palacze, nadużywają alkoholu, mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego), u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z 6 objawów nie związany z infekcją górnych dróg oddechowych, takich jak: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie połykania lub problemy z połykaniem.

Główne cele projektu to:

trwały wzrost świadomości społecznej i medycznej na temat nowotworów głowy i szyi, wczesne wykrycie nowotworu i szybka diagnostyka, zbudowanie w obszarze 3 województw trwałych trendów profilaktyki nowotworów głowy i szyi, skoordynowana opieka nad pacjentem od profilaktyki przez diagnostykę po leczenie.

Więcej o projekcie oraz warunki przystąpienia do badań na:

profilaktygis.pl

Program Wczesnego Wykrywania Nowotworów Płuc – edycja 2018