10-18 maja 2018r. Rowerem do Monte Cassino

Projekt „Rowerem do Monte Cassino” to młodszy brat – zainicjowanego przez Straż Miejską w Łodzi – wydarzenia „Biegiem do Monte Cassino”. Pierwszą próbą połączenia sztafety biegowej z jazdą rowerem, było wspólne dotarcie na Jasną Górę, 20 kwietnia 2017r. Wtedy też zrodził się pomysł, by przy sztafecie biegowej, utworzyć niewielką grupę rowerową, która wyruszy na Monte Cassino, by upamiętnić walkę żołnierzy 2 Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Andersa.

Patronem wyprawy jest Fundacja NU-MED, działająca przy szpitalu onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim.

Sztafeta rowerowa poruszać się będzie równolegle ze sztafetą biegową, tą samą trasą. Start i dotarcie do celu będzie wspólne. Jednak z uwagi na różnice między aktywnością biegową a rowerową, sztafeta „na kółkach” przebiegać będzie wg własnego planu. Jazda planowana jest wyłącznie w dzień, w zespołach 2-3 osobowych. Minimalny dystans każdego dnia to 200 km. Zabezpieczeniem logistycznym i wypoczynkowym dla rowerzystów będzie 6-osobowa przyczepa kempingowa oraz samochód osobowy.

Uczestnicy:

Jacek Stępnicki – kolarz amator, pasjonat jazdy rowerem, często pokonuje indywidualnie długie dystanse.

Wojciech Muzal – kolarz amator, ma na swoim koncie długie wyprawy rowerowe, w tym także wyprawy zagraniczne.

Zdzisław Prochoń – kolarz, ostatni sukces sportowy to 3 miejsce w wyścigach Road Maraton po nizinach i górach. Wyjazd na Monte Cassino ma dla niego szczególny wymiar, ponieważ o zdobycie Klasztoru walczył ojciec kolarza, przypłacając walkę trwałą raną kolana.

Jacek Symonowicz – kolarz

Cezary Gierzyński – kolarz amator

Projekt ma także swój cel charytatywny. Za osiągnięcie celu wyprawy, czyli dotarcie Sztafety na Monte Cassino, Sponsor przekazał ustaloną kwotę pieniędzy przeznaczoną na cele statutowe Fundacji NU-MED. Oznacza to, że osiągnięcie  celu pozwoli wesprzeć działania związane z opieką nad pacjentami onkologicznymi w trakcie leczenia, bądź po zakończeniu.

Cel charytatywny, to także dodatkowy motywator dla rowerzystów, tym bardziej,  że pieniądze od Sponsora wpłynęły już na konto Fundacji NU-MED.

Sztafeta rowerowa do Monte Cassino będzie na bieżąco transmitowana w mediach społecznościowych oraz w środkach masowego przekazu, które zainteresują się wydarzeniem. Dwaj uczestnicy wyprawy – J. Stępnicki i W. Muzal to (były i obecny) dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem, którzy zajmą się relacjonowaniem wydarzenia. Trwa etap pozyskiwania Sponsorów, którzy zechcą wesprzeć wyprawę lub wesprzeć Fundację NU-MED, poprzez wpłaty, które dodatkowo zmotywują rowerzystów. W zamian rowerzyści zobowiązują się do prezentowania logo Sponsorów na koszulkach, pojeździe wyprawy oraz w relacjach medialnych.

Wspierają nas:
#VIOTHTurbo, #OMEGASystemyKomputerowe, #ROMINEX, #MyjniaPRZESKOK,#RoweryCIEŚLAKSzczecin, #RoweryMOGIŁA, #GminaROZPRZA, #TomaszówMazowiecki, #ASPOLdealerKIA, #NU-MED, #URTICA, #KRAMEL, #ALEXKAMP, #HurtowniaKACZMARCZYK, #KALIAscTomaszówMazowiecki