44 786 81 49 fundacja@nu-med.pl Pn. - Pt: 8.00-16.00

1. „Tniesz bo Wiesz”

Pomagamy kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – środki finansowe zabrane podczas akcji TNIESZ, BO WIESZ przeznaczamy na dofinansowanie do zakupu peruk oraz protez piersi.

Chemioterapia to leczenie polegające na podaniu pacjentowi odpowiedniego leku, często poprzez wlew dożylny, ale także w postaci tabletek. Ta metoda leczenia powoduje znaczne obciążenie organizmu walczącego z chorobą. Skutkiem terapii są efekty uboczne. Tymczasowa utrata włosów to wizualny skutek chemioterapii, do którego dochodzą także inne negatywne odczucia, takie jak złe samopoczucie czy stany depresyjne. Utrata włosów, zwłaszcza dla kobiet, jest traumatycznym przeżyciem, a dodatkowo gorszy stan psychofizyczny prowadzi do zobojętnienia, poddania się chorobie, braku wiary w skuteczność leczenia. Już dawno badacze psychoonkologii odkryli znaczący wpływ samopoczucia na skuteczność leczenia onkologicznego. Mówiąc wprost – pacjentka przekonana o tym, że choroba to stan przejściowy, który minie i pozwoli wrócić do normalnego życia, lżej znosi terapię, a leczenie jest skuteczniejsze i szybciej przynosi dobry efekt. Ważne, by leczona nie została sama z chorobą i terapią - by została zaopiekowana. Dofinansowanie do peruk lub zakupu protez piersi jest pomocą materialną, ale nie tylko. Podopieczne Fundacji NU-MED, które korzystają z tej formy pomocy, sięgają po produkty medyczne, które im się podobają, w których – co najważniejsze – dobrze wyglądają i czują się zadbane.

Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje zakup peruki jedynie do kwoty 250 zł. W dodatku takie dofinansowanie można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dwóch lat.

W praktyce koszt zakupu peruki często znacznie przekracza 250 zł. Zdarza się, że podczas noszenia i pielęgnacji, peruka niszczy się a wtedy trzeba kupić następną.

W ramach akcji prowadzonej pod hasłem „TNIESZ BO WIESZ” Fundacja NU-MED prowadzi permanentną zbiórkę darowanych włosów, pozostawionych na ten cel w salonach fryzjerskich, które zadeklarowały chęć współpracy.  W partnerstwie z władzami samorządowymi oraz dyrektorami szkół średnich organizowane są cyklicznie eventy łączące zbiórkę włosów oraz edukację w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych.

Po zebraniu większej ilości włosów, Fundacja sprzedaje je, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży finansują działania pomocowe dla Podopiecznych.

Więcej na ten temat TUTAJ

Jeśli chcesz zostać AMBASADOREM FUNDACJI NU-MED w akcji charytatywnej "Tniesz bo Wiesz" napisz do nas korzystając z poniższego formularza!

Wciśnięcie przycisku „wyślij” jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na otrzymywanie informacji w formie elektronicznej na podany adres e-mail.