Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku profilaktycznym „Z miłości do Zdrowia”, który odbędzie się w dniu 15 czerwca 2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Wydarzenie jest organizowane przez Fundację NU-MED w partnerstwie ze Specjalistycznym Szpitalem Onkologicznym NU-MED oraz Miastem Tomaszów Mazowiecki.

Celem naszego pikniku  jest propagowanie profilaktyki chorób nowotworowych. Poprzez sport oraz promocję zdrowego stylu życia chcemy przybliżyć temat leczenia i przeciwdziałania nowotworom. Chcemy uświadomić społeczeństwu jak ważna jest ochrona zdrowia oraz wczesne wykrywanie zmian nowotworowych. Kulminacyjnym punktem pikniku są dwa biegi – na dystansie 10 km (z pomiarem czasu oraz nagrodami w 8 kategoriach) oraz bieg rekreacyjny na dystansie 2 km.

Piknik zostanie zorganizowany na skwerze przed szpitalem Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z porad specjalistów w zakresie zdrowego odżywiania, wykonać pomiar ciśnienia, cukru oraz analizę składu ciała pozwalającą na określenie proporcji pomiędzy tkanką tłuszczową, tkaną mięśniową, nawodnieniem organizmu oraz zmineralizowaniem kości.  Będzie również możliwość porozmawiania z naszymi edukatorami zdrowia o wszystkim tym, co ważne w profilaktyce nowotworów. Brak w społeczeństwie gruntownej wiedzy na temat związku między trybem życia a rozwojem chorób nowotworowych powoduje, że tak niewiele osób chce zmieniać swój tryb życia na lepszy. Naszym zadaniem jest uświadamianie czynników ryzyka i w efekcie zmiana postaw na sprzyjające zdrowiu.  Działania prowadzone są w ramach kampanii edukacyjnej realizowanej pod patronatem Fundacji NU-MED  pn. „Profilaktyka medycyną przyszłości – zostań liderem  odpowiedzialnym za własne zdrowie.”

Zachęcamy również do wsparcia naszej inicjatywy:

Jeśli będą Państwo zainteresowani wsparciem organizowanego przez nas wydarzenia, wpłat można dokonać na rachunek bankowy Fundacji NU-MED:

35 1020 3916 0000 0102 0261 6035 – darowizna na organizację Pikniku Profilaktycznego

Charytatywny Bieg „Z MIŁOŚCI DLA ZDROWIA” jest częścią pikniku profilaktycznego.

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach:
1. 2 km, bieg rekreacyjny
2. 10 km, bieg z pomiarem czasu

• Zgłoszenie do biegu rekreacyjnego możliwe będzie w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 09:00- 9:45. Limit osób 250
    • Zgłoszenia do biegu głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 10 czerwca 2024 r.
    Link do strony z zapisami i wpłatami wpisowego: https://zapisy.domtel-sport.pl/charytatywny-bieg-z…
  • Wpisowe wynosi 40 zł, należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.
    • Zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 09:00-09:45 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.
    • W biegu głównym na 10 km prowadzona będzie klasyfikacja w niżej wymienionych grupach wiekowych.
    I. Bieg Główny
    • Klasyfikacje wiekowe:
    -K do 29 lat
    -M do 29 lat
    -K 30-39 lat
    -M 30-39 lat
    -K 40-49 lat
    -M 40-49 lata
    -K 50 i więcej
    -M 50 i więcej

Za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej organizator przewidział puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zapraszamy Państwa również do udziału w naszym pikniku. Podczas pikniku zaplanowane jest  uroczyste otwarcie skweru wypoczynkowego dla pacjentów „Strefa Dobrej Pogody” znajdującego się przed Szpitalem Onkologicznym NU-MED. Organizacja pozytywnej przestrzeni, w której pacjenci onkologiczni mogliby spędzać czas przebywając na leczeniu to jedno z najważniejszych zadań Fundacji NU-MED a projekt „Strefa Dobrej Pogody” jest przykładem działań naszej Fundacji w tym obszarze.

Izabela Grenda

Prezes Zarządu Fundacji NU-MED