Sztafeta Rowerem do Normandii dla profilaktyki dotarła do… Normandii! Na każdym kroku Wybrzeża Normandii są akcenty upamiętniające 75 rocznicę Lądowania Wojsk Alianckich. Wśród bohaterów byli Polacy i widać to w wielu miejscach.

DCIM100GOPRO

To nagroda i zaszczyt. Dojechaliśmy w miejsce szczególnej rocznicy. Tutaj spotykamy ludzi i wydarzenia, które w komercyjnej rzeczywistości współczesnej każą się zatrzymać. Zatrzymujemy się my, ale też wielu zatrzymuje się z naszego powodu! To piękne – podziwiają, gratulują wyczynu. Rzeczywiście dojechaliśmy i zdobyliśmy. Jechaliśmy w upale 35 st. przez niespodziewane odcinki dróg, zmianę pogodową, chłód i deszcz. Było warto! Każdy z nas po raz pierwszy w życiu był na osławionej Plaży Omaha i to nie w ramach wykupionej w biurze podróży wycieczki samolotem, autokarem, samochodem… Do tego liczne grupy rekonstruktorów zarówno naziemnych jak i z powietrza.

Wzięliśmy udział w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej polskim marynarzom z krążownika ORP Dragon w Hermanville-sur-Mer. Wyjątkowa, wzruszająca uroczystość, po której pozostaje monument, którego nie da się nie zauważyć, a na nim napis po francusku i po polsku: POLSKIM MARYNARZOM POLEGŁYM ZA NASZĄ WOLNOŚĆ. To treść, którą czytać będą Francuzi. Jedno zdanie – a przekaz w tzw. „punkt”!

Szanowni Państwo

Sztafeta ma wykonać zadanie niezależnie od warunków pogodowych. W chwilach trudnych ważny jest doping, abyśmy wiedzieli, że nie jesteśmy sami. Darowizny przeznaczamy na działania profilaktyczne w zakresie wczesnego wykrywania czerniaka.

Najlepszym dopingiem są wpłaty darowizn na konto Fundacji z dopiskiem: Normandia dla profilaktyki. Wpłat można dokonać na konto Fundacji NU-MED: 

Nr konta: 35 1020 3916 0000 0102 0261 6035

Z góry Darczyńcom serdecznie DZIĘKUJĘ

JACEK STĘPNICKI – Prezes Fundacji NU-MED