Fundacja NU-MED rusza z organizacją „Strefy dobrej pogody” – skweru wypoczynkowego dla pacjentów przed Szpitalem onkologicznym NU-MED.

Pomysł na stworzenie miejsca wypoczynku dla pacjentów przed Specjalistycznym Szpitalem Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim narodził się już kilka lat temu. Celem organizacji „Strefy dobrej pogody” jest stworzenie pozytywnej przestrzeni dla osób zmagających się z problemami własnego zdrowia i ich rodzin. Zależy nam również na przełamaniu stereotypu szpitala jako miejsca smutnego, nudnego, szarego, źle kojarzącego się.

Pula środków jaką Fundacja NU-MED wspólnie ze Szpitalem onkologicznym NU-MED przeznaczy na organizację strefy wypoczynkowej wyniesie prawie 40 000 zł. Dodatkowo Fundacja NU-MED wzięła udział w konkursie grantowym organizowanym przez Fundację Orlen pod hasłem „Moje miejsce na Ziemi” i wygrała grant o wartości 15 000 zł na doposażenie skweru. Do przedsięwzięcia swoją cegiełkę dołożyła również Firma GLADIO, która przekaże na ten cel kostkę brukową.

Na skwerze znajdą się wygodne ławeczki, powstanie również drewniana altanka z zadaszeniem i miejscami siedzącymi do odpoczynku.

Dofinansowanie ze środków Fundacji ORLEN zostanie przeznaczone na zakup stołów parkowych do gier oraz dekoracyjnych donic z nasadzeniami. Do pomocy przy organizacji skweru zaangażowali się również pracownicy Szpitala onkologicznego oraz wolontariusze Fundacji NU-MED.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Jesteśmy dumni, że otaczają nas ludzie, którzy chcą się podzielić swoją dobrocią z innymi. Cieszymy się, że nasz pomysł w końcu zostanie zrealizowany i pacjenci będą mieli miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zarząd Fundacji NU-MED