Nie zwlekaj – POMÓŻ LUDZIOM! – to hasło tegorocznego kiermaszu świątecznego w Uszczynie (gm. Sulejów). Fundacja NU-MED wraz z miejscową Szkołą, Przedszkolem oraz Partnerami chcą poprzez kiermasz, wesprzeć potrzebujących.

Przed pandemią, kiermasz świąteczny, na który składały się prace przedszkolaków i uczniów Szkoły, był coroczną tradycją. Zaraza ogranicza przynoszenie z zewnątrz różnych rzeczy oraz ogranicza także wstęp osób z wyjątkiem uczniów i kadry.

Fundacja NU-MED zaproponowała Szkole wsparcie polegające na zorganizowaniu kiermaszu poza Szkołą. Propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem nie tylko Szkoły i Przedszkola w Uszczynie/Poniatowie, ale też z pomocą od OSP, która użycza remizę i dystrybuuje zaproszenia. Dodatkowo dołączyli inni: Sołtys Uszczyna, hurtownia Danvoy/Netuno i inni. Ozdoby świąteczne już się robią, a kiermasz odbędzie się w dniach 17-19.12.2021 w Remizie OSP w Uszczynie.

Inicjatywa Fundacji nawiązuje do ubiegłorocznej akcji wówczas 8-letnich, Ani i Eli – dziewczynki produkowały łańcuchy, którym obdarowywały w zamian za datki na schronisko dla bezdomnych zwierząt. Dzięki akcji zebrano ponad 700 zł, za które zakupione zostało ponad 130 kg karmy.

Tegoroczny cel zbiórki to wsparcie organizacji, która grupuje profesjonalnych medyków, pomagających w miejscach kryzysów humanitarnych – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Organizacja pomaga ostatnio na granicy polsko-białoruskiej, ale pomoc udzielają też w innych miejscach świata, np. w Libanie i wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna.

Serdecznie prosimy o dołączenie do naszej świątecznej pomocy! Dziękujemy!