Trzy w jednym, czyli trzy kraje w jednym etapie! Niemcy, Luxembourg, Francja. Znów upał, znów podjazdy 20%! Mocy dodawała rozmaitość tego etapu.

Wróciliśmy do systemu dwóch drużyn. Etap krótki, 232 km tylko?…, ale… zawsze jest jakieś ALEEE!!! To ALE to 4 tysiące km przewyższenia. Co to znaczy? To znaczy, że są góry pozornie nieduże, ale z bardzo stromymi podjazdami i tak było. Przewyższenie to znaczy, że tyle metrów, km , będziesz jechać po górę! Pot… łzy… z zalewanych słonym potem oczu, najważniejsze – nie jesteśmy przecież sami. Jedziemy jako Drużyna. Siły dodają sympatyczne spotkania. W Luxembourgu, w mieście Roodt-sur-Syre, zatrzymaliśmy się dla odpoczynku i uzupełnienia elektrolitów w organizmach. Miłe zaskoczenie, bo restauracja, pod którą stanęliśmy zupełnie przypadkowo, prowadzona jest przez Polkę – Panią Jolę, a kelnerką jest jej siostrzenica, także Polka!

Panie pełne podziwu dla naszego Projektu. Zostaliśmy potraktowani wyjątkowo, bo nasze zamówienie zostało uznane jako gratis! Nie zapłaciliśmy, zresztą w kraju, gdzie ceny (z wyjątkiem cen paliwa) są bardzo, bardzo wysokie. To sympatyczne. Pieniążki, których nie wydaliśmy na zamówienie, przeznaczymy na cel wyprawy – czyli wpłacimy dla profilaktyki! Super! Los nam sprzyja, spotykamy po drodze ludzi, których „zarażamy” naszą ideą.

Oj! To dodaje skrzydeł. Przed kolejnym etapem – odcinek 330 km-  nastroje waleczne. Zrobimy TO, bo jak nie My to Kto?…

Plan na kolejny etap to przede wszystkim start o wczesnym poranku, bo: plan, planem, życie, życiem… Jesteśmy odpowiedzialni i odpowiedzialnie z respektem  podchodzimy do wyzwań kolejnych dni! To podstawa powodzenia Sztafety „Rowerem do Normandii dla profilaktyki”. Pogoda, wg zapowiedzi, będzie się zmieniać, czyli deszcze, burze, wiatr…

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Szanowni Państwo

Sztafeta ma wykonać zadanie niezależnie od warunków pogodowych. W chwilach trudnych ważny jest doping, abyśmy wiedzieli, że nie jesteśmy sami. Darowizny przeznaczamy na działania profilaktyczne w zakresie wczesnego wykrywania czerniaka.

Najlepszym dopingiem są wpłaty darowizn na konto Fundacji z dopiskiem: Normandia dla profilaktyki. Wpłat można dokonać na konto Fundacji NU-MED: 

Nr konta: 35 1020 3916 0000 0102 0261 6035

Z góry Darczyńcom serdecznie DZIĘKUJĘ

JACEK STĘPNICKI – Prezes Fundacji NU-MED