Fundacja NU-MED działająca przy Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym w Tomaszowie Mazowieckim inauguruje lokalną akcję pozyskiwania włosów na peruki dla pacjentek onkologicznych. Dotychczas, Fundacja organizowała zbiórki włosów, które przekazywane były Fundacji Rak&Roll. Wsłuchując się w głos darczyńców oraz w opinie salonów fryzjerskich, Zarząd Fundacji postanowił o prowadzeniu cyklicznych działań lokalnie, by móc wskazać w przyszłości podopiecznych Fundacji, którzy dzięki zbiórce włosów otrzymali wsparcie. Trafiając na osoby życzliwe, kreatywne – powstał pomysł zorganizowania akcji inauguracyjnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim, Fundacja NU-MED oraz Salon Urody Perfekt we współpracy z Miastem Piotrków Trybunalski oraz Klubem Sportowym Ruch, organizują AKCJĘ DLA ZDROWIA pod nazwą „Tniesz bo Wiesz”.

Na 12 i 13 października 2018r. (piątek, sobota) zaplanowano szereg działań związanych z profilaktyką zdrowotną, rekreacją i działaniami pomocowymi.

Najważniejszy cel to możliwość oddania włosów na rzecz pomocy pacjentkom onkologicznym.

W ścinanie włosów na peruki dla pacjentek zaangażowały się Salon Urody Perfekt z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Technikum Fryzjerskie przy ZSP nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim. Akcja prowadzona będzie w piątek i sobotę 12-13.10.2018r. w godz. 9:00 – 15:00. Uwaga – organizatorzy proszą o wcześniejsze umówienie terminu wizyty! Zapisy już są przyjmowane pod numerem telefonu: 44 646 62 61

Zbiórce włosów w ramach akcji dla zdrowia „Tniesz, bo Wiesz” towarzyszyć będzie profilaktyka i rekreacja. W piątek (12.10.2018r.) organizatorzy zapraszają uczniów piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych na pogadankę profilaktyczną. Organizatorzy proszą Dyrekcje Szkół o zgłoszenie udziału do ZSP nr 4 i wybór udziału w jednej z czterech zaplanowanych prelekcji.

W drugim dniu – w sobotę (13.10.2018r.), zbiórce włosów towarzyszyć będzie Turniej Badmintona pod patronatem Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Turnieje odbędą się w ramach projektu Fundacji Narodowy Badminton „100 turniejów na 100-lecie Niepodległości”. Zaplanowano trzy równolegle rozgrywane turnieje: Rodzinny Gier Podwójnych, Open Gier Podwójnych oraz Pojedynczy Dzieci do 12 r.ż. Udział w turniejach gier podwójnych wiąże się z symbolicznym wpisowym – 10 zł. od pary graczy, turniej dla dzieci jest zwolniony z wpisowego. Dla porządku organizacyjnego organizatorzy przyjmują zapisy do turniejów badmintona do 11.10.2018r. pod nr tel.: 692 020 830. Poza turniejem zaplanowano dodatkowe atrakcje: pokazy szkółek aktywizujących dzieci i młodzież oraz pokaz ratownictwa medycznego.

Organizatorzy dziękują Sponsorom oraz Współuczestnikom wydarzenia za okazane wsparcie.