Drodzy sympatycy jazdy na dwóch kółkach!!!

10 czerwca ruszyła kolejna edycja konkursu „odLOTTOwa jazda”, organizowanego przez FUNDACJĘ LOTTO. Fundacja NU-MED zgłosiła do konkursu swój projekt pt. „Rowerem ku zdrowiu – kręćmy razem, by wspierać rehabilitację onkologiczną”. Grant w wysokości 30 tys. zł, który jest główną wygraną w konkursie byłby bardzo pomocny w realizacji naszej obecnej inicjatywy jaką jest powstanie gabinetu rehabilitacji onkologicznej przy Szpitalu Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim.

Jak wesprzeć projekt Fundacji NU-MED w konkursie? Wystarczy zainstalować na smartfonie bezpłatną aplikację Activy, za pomocą której sumowane są punkty/kilometry na każdy konkursowy projekt.  Następnie pozostaje już tylko kręcić na rowerze kilometry z włączoną aplikacją do 25 sierpnia 2024r.

Zachęcamy zatem do aktywności fizycznej poprzez udział w konkursie i oczywiście wspieranie projektu Fundacji NU-MED.

Jeśli jesteś pasjonatem rowerowania lub chcesz wspomóc lokalne inicjatywy, to program “odLOTTOwa jazda” może być świetnym sposobem na zaangażowanie się w społeczność i zdrową aktywność fizyczną!

Jeśli nie korzystałeś jeszcze z aplikacji Activy podpowiemy Ci jak zacząć

  1. Pobierz bezpłatną aplikację Activy – ze Sklepu Google (Android) lub AppStore (iOS).
  2. Zarejestruj się lub zaloguj do aplikacji.
  3. Na liście „dostępnych wyzwań” w aplikacji odszukaj wyzwanie „OdLOTTOwa jazda” (Jak to zrobić? Wpisz hasło „OdLOTTOwa jazda” w polu wyszukiwania lub znajdź hasło w zakładce „wyzwania otwarte”).
  4. Po dołączeniu do wyzwania zaakceptuj zgody i przejdź do wyboru „zespołu beneficjenta” – wybierz FUNDACJĘ NU-MED (Jak to zrobić? Najprościej jeśli wpiszesz hasło „Fundacja NU-MED” w polu wyszukiwania.)

UWAGA! Uczestnik może wybrać tylko jedną organizację podczas trwania całego konkursu. W trakcie trwania konkursu nie możesz zmienić swojego wyboru.

  1. Zacznij zbierać kilometry dla projektu FUNDACJI NU-MED (kilometry dla FUNDACJI NU-MED możesz kręcić na rowerze od 10 czerwca do 25 sierpnia 2024).

UWAGA! Rejestrując w aplikacji swoje aktywności rowerowe wspierasz projekt FUNDACJI NU-MED „Rowerem ku zdrowiu – kręćmy razem, by wspierać rehabilitację onkologiczną”.

LICZYMY NA WASZĄ POMOC!

 

Nasz projekt „Rowerem ku zdrowiu – kręćmy razem, by wspierać rehabilitację onkologiczną!” jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów chorujących na nowotwory. Fizjoterapia stanowi najskuteczniejszy sposób przywracania sprawności psychofizycznej pacjentów onkologicznych. Aktywność fizyczna i odpowiednio dobrane ćwiczenia są stałym elementem terapii antynowotworowej – redukują ryzyko nawrotu choroby. W gabinecie rehabilitacji, który powstanie w ramach projektu pacjenci będą mogli korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych tj. drenaż limfatyczny, terapia manualna, masaż, ćwiczenia, stretching, które będą dostosowane do stanu zdrowia konkretnej osoby. Dowiedzą się też o wskazanych dla nich   zabiegach i ćwiczeniach, które można wykonywać w ramach rehabilitacji domowej.