Fundacja NU-MED chętnie uczestniczy w różnych akcjach promujących profilaktykę i zdrowy styl życia. 15.10.2022 nie mogło nas zabraknąć w Skierniewicach, gdzie wolontariusze Fundacji NU-MED wspierali wydarzenie pod hasłem „JAK DBAM TAK MAM”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na profilaktykę raka piersi.  Z każdą kolejną edycją w wydarzeniu bierze udział coraz więcej osób, co bardzo cieszy organizatorów akcji. Od czterech lat mieszkanki Skierniewic integrują się wokół wspólnej idei, namawiając inne kobiety do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Przypominają, że każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat powinna co 2 lata wykonać mammografię. U młodszych kobiet zalecane jest badanie ultrasonograficzne piersi.

Każda kobieta – bez względu na wiek – powinna wykonywać regularnie co miesiąc samobadanie piersi.

Serdecznie gratulujemy pomysłu i organizacji wszystkim zaangażowanym.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!