Potrzeba podstawowych środków ochrony osobistej oraz sprzętu dezynfekującego – apelują dyrektorzy szpitali onkologicznych w Elblągu, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim, Zamościu i Częstochowie. Szpitale wdrożyły procedury ochronne, to dużo, ale wobec rosnącej skali epidemii, zbyt mało. DAJEMY RADĘ, ALE TO TYMCZASOWE – POMÓŻCIE!!! – apelują.

Publikujemy prośbę o pilną pomoc w obronie pacjentów onkologicznych przed koronawirusem 

Szanowni Państwo

Epidemia koronawirusa jest wielkim zagrożeniem dla kadry medycznej, a śmiertelnym zagrożeniem dla wielu pacjentów leczonych onkologicznie. To osoby, u których terapia, powoduje obniżenie odporności, czyli z grupy ryzyka. Zarządzamy pięcioma szpitalami, gdzie leczymy pacjentów w ramach publicznej opieki zdrowotnej, na podstawie umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nasze szpitale są w: Elblągu, Katowicach, Tomaszowie Mazowieckim, Zamościu oraz w Częstochowie, przy czym każdy służy pacjentom w promieniu 250 km.

Od początku epidemii stoimy na stanowisku, że nie możemy przerwać leczenia, bo koronawirus nie zatrzymuje choroby nowotworowej. Stąd wdrożenie działań ochronnych, takich jak kontrola stanu zdrowia osób wchodzących do poradni i szpitali, ograniczenie wstępu dla osób towarzyszących chorym, utworzenie izolatki, aktualizowane komunikaty na stronie  internetowej, itp.

Poczyniliśmy także wiele starań związanych ze zdobyciem środków ochrony bezpośredniej: maseczek, przyłbic, fartuchów ochronnych, płynu dezynfekcyjnego, itp. Część zakupiliśmy po zaporowych cenach, by zabezpieczyć naszą kadrę, bez której nasze poradnie i szpitale nie mogą działać.

Jak do tej pory, przed koronawirusem bronimy się, a przede wszystkim naszych Pacjentów i Kadrę, skutecznie. Jednak w związku z rozwojem epidemii, potrzeb przybywa i wiemy, że najgorsze przed nami i przed naszymi Pacjentami.

Podkreślamy – chcemy leczyć pacjentów onkologicznie, bez względu na epidemię. Nasza Kadra z wielką odpowiedzialnością, podjęła się tego zadania. By móc działać w tym zakresie, niezbędny jest zakup urządzeń dezynfekujących czyli fumigatorów.

Szanowni Państwo, prosimy, pomóżcie w wyposażeniu naszych szpitali w takie urządzenia, koszt jednego to ok. 15 tys. złotych.

 

Fundacja NU-MED w odpowiedzi na Apel Dyrektorów Szpitali Onkologicznych uruchomiła zbiórkę.

PROSIMY O WPŁATY NA KONTO:

35 1020 3916 0000 0102 0261 6035

z dopiskiem KORONAWIRUS

Wpłaty przeznaczymy na zakup sprzętu i środków ochrony przed epidemią. DARDZYŃCOM DZIĘKUJEMY!

 

Foto: PIRO4D/pixabay.bom