44 786 81 50 kontakt@fundacjanumed.pl Pn. - Pt: 8.00-16.00

Przeczytaj, co u nas nowego

AKTUALNOŚCI

POZNAJ NAS

OBSZARY DZIAŁANIA

Jesteśmy po to, aby pomagać, a nasza pomoc dotyczy czasu leczenia oraz okresu po terapii onkologicznej.

opieka

OPIEKA

Realizujemy wszechstronną działalność związaną z udzielaniem opieki medycznej na rzecz osób chorych onkologicznie, w tym po zakończeniu leczenia.

Fundacja NU-MED zgodnie ze statutem realizuje pomoc dla Pacjentów chorych onkologicznie oraz ich Rodzin.

Partnerem Fundacji w realizacji zadania, zgodnie z porozumieniem zawartym w maju 2020r., jest Fundacja "Znajdź Pomoc". Więcej informacji TUTAJ

edukacja

EDUKACJA

Organizujemy szkolenia, warsztaty i kursy z zakresu ochrony zdrowia, w tym staże i praktyki studenckie we współpracy z uczelniami medycznymi i zawodowymi szkołami policealnymi.

promocja

PROMOCJA POSTAW

Promujemy styl życia harmonijnie współdziałający z prawami natury, wpieramy inicjatywy związane z ochroną zdrowia.

Czym się zajmujemy?

POZNAJ NAS

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Nasze obecne inicjatywy to:

Partner Fundacji NU-MED, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim, obecnie realizuje dwa programy profilaktyczne:
• Zapobiegaj i działaj z głową – Regionalny Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi
– NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Tomaszów Mazowiecki
• Program Wczesnego Wykrywania Nowotworów Płuc – edycja 2018

Na zaproszenie Fundacji NU-MED do Tomaszowa Mazowieckiego przyjeżdżają przedstawicielki z Fundacji Piękniejsze Życie, by prowadzić warsztaty z pielęgnacji i makijażu dla pacjentek chorych na raka. Zawodowi makijażyści i kosmetyczki prezentują pacjentkom wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu, który pomaga pokonać i ukryć widoczne skutki uboczne leczenia przeciwnowotworowego. Warsztaty trwają około 2 godzin, a każda Pacjentka otrzymuje w prezencie zestaw kosmetyków do pielęgnacji. Fundacja Piękniejsze Życie jest polską edycją międzynarodowego projektu charytatywnego Look Good… Feel Better i działa od 2006 roku.

Wsparcie psychoonkologa jest ważne na każdym etapie choroby nowotworowej i odgrywa istotną rolę w kompleksowym leczeniu pacjenta, dlatego w Fundacji NU-MED można liczyć na taką pomoc. Doświadczony psychoonkolog potrafi pomóc choremu w uporaniu się z trudną diagnozą oraz ułatwia mu pokonanie ścieżki leczenia. Taką pomocą może być zwykła rozmowa, ale również psychoedukacja lub techniki pomagające radzić sobie z trudnymi emocjami (stresem, lękiem, złością). Diagnoza jest zaskoczeniem zarówno dla samego pacjenta, jak i dla jego bliskich.

Programy profilaktyczne
Programy profilaktyczne
Psychoonkolog
Psychoonkolog
Warsztaty
Warsztaty

NASI PARTNERZY

FUNDACJA NU-MED W LICZBACH

NASZA ORGANIZACJA TO

18

PODOPIECZNYCH

62

WOLONTARIUSZY

4

PROJEKTÓW W TOKU

Wyślij do nas wiadomość

Dane kontaktowe

ADRES

ul. Jana Pawła II nr 35
97-200 Tomaszów Mazowiecki

ADRES E-MAIL

kontakt@fundacjanumed.pl

NUMER TELEFONU

44 786 81 50

GODZINY PRACY

Pn. - Pt: 8.00-16.00