Dr n. med. Maciej Stańczyk, chirurg onkolog, spotkał się z seniorami Tomaszowskiego Centrum Usług Społecznych. Doktor omawiał dane dotyczące statystyki zachorowań, wskazując jednocześnie na czynniki ryzyka.

Lekarz przestrzegał przed paleniem tytoniu, które jest nie tylko przyczyną zachorowań na raka płuc, ale także przyczyną wielu innych nowotworów, m.in… nowotworu pęcherza moczowego, nowotworów gardła i krtani ale też raka piersi u kobiet.

Ponadto doktor Maciej Stańczyk przestrzegał przed nadmiernym korzystaniem z promieni słonecznych. Opalanie bez ochrony, czy używanie kremów z filtrem sporadycznie, prowadzić może do stanów zapalnych skóry, a w konsekwencji do raka skóry oraz czerniaka.

Spotkanie w Tomaszowskim Centrum Usług Społecznych zorganizowała Fundacja NU-MED, Partner realizowanego przez tomaszowski samorząd Projektu TCUS. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.