44 786 81 50 kontakt@fundacjanumed.pl Pn. - Pt: 8.00-16.00

Psychoonkolog

Wsparcie psychoonkologa jest ważne na każdym etapie choroby nowotworowej i odgrywa istotną rolę w kompleksowym leczeniu pacjenta onkologicznego, dlatego w Fundacji Nu-Med można liczyć na taką pomoc. Doświadczony psychoonkolog potrafi pomóc choremu w uporaniu się z trudną diagnozą oraz ułatwia mu pokonanie ścieżki leczenia. Taką pomocą może być zwykła rozmowa, ale również psychoedukacja lub techniki pomagające radzić sobie z trudnymi emocjami, takimi jak stres, lęk, złość. Diagnoza jest zaskoczeniem zarówno dla samego pacjenta, jak i dla jego bliskich. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie wie jak wspierać chorego. Rodzaj wsparcia w dużej mierze zależy od potrzeb zarówno fizycznych, jak i psychologicznych chorego, a także jego i bliskich gotowości na przyjmowanie i oferowanie wsparcia.