Dobra wiadomość dla pacjentów potrzebujących wsparcia – działalność rozpoczyna Fundacja NU-MED, zarejestrowana przy Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwszym akcentem inaugurującym działalność Fundacji NU-MED była zbiórka pieniędzy na realizację celów statutowych Fundacji oraz na budowę stacjonarnego Hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim.

Zbiórkę prowadziliśmy pod hasłem: 240 km dla Fundacji NU-MED i Hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim. Paweł Paczkowski, dyrektor szpitala i wiceprezes spółki NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej podjął wyzwanie pokonania biegiem 240 km po górach Kotliny Kłodzkiej. Bieg startował 20 lipca 2017 r. z Lądka Zdrój. Pawłowi Paczkowskiemu dopingowali: Wanda Panfil, Mistrzyni Świata w maratonie z 1991 r., jedyna Polka z takim osiągnięciem oraz ks. Grzegorz Chirk z Fundacji Dwa Skrzydła, która tworzy tomaszowskie Hospicjum. Dzięki akcji dwóch fundacji, na konto Fundacji NU-MED wpłynęło ponad 9 tys. złotych. Decyzją porozumienia dwóch fundacji: Fundacji NU-MED oraz Fundacji Dwa Skrzydła – inwestora tomaszowskiego hospicjum, zebrane środki podzielone zostały po połowie: na cele statutowe Fundacji NU-MED i na budowę Hospicjum.